Пріорітетний напрямок закладу  

               «Людина стала людиною , коли почула дихання

                листочків і пісню пташок, дзюркотання весняних

                струмочків і дзвін срібних дзвіночків у літньому

                небі. Цю чудову музику життя людина слухає

                тисячі років.»

                                                                В. О. Сухомлинський

Дошкільний навчальний заклад «Оленка» працює за еколого-народознавчим напрямком.

Основною метою є формування у дітей пізнавальних інтересів до природи, її явищ, основ екологічної культури, а також прищеплення любові до природи рідного краю.

Зміст навчально-виховної роботи в цьому напрямку полягає в розкритті перед дітьми  багатогранної цінності природи.

Бути уважним до природи, дбайливо працювати у ній спонукають вихованців куточки природи в групах, куточок саду, городу, квітники.

 

А яке задоволення отримують діти від занять на екологічній стежині, від пошуково-дослідницької діяльності, екологічних розваг, збираючи урожай на городніх ділянках!«Кульбабкова галявина».

 

     Жовтим килимом встеляється земля, коли навесні квітують кульбабки. На цій зупинці діти знайомляться з легендою про «маленьке сонечко». Мають можливість помилуватися квіткою, доторкнутися пальчиком, поспостерігати, які комахи навідуються до неї. Можна спробувати спрогнозувати погоду, бо квітка кульбабки є справжнім природним барометром.


На зупинці «Квітник».

      Диво природи – квіти. Розмаїття квітучих рослин не лише прикрашає наш садок. Спостереження за квітами у поєднанні з художнім словом збагачує духовий світ дітей. Милуючись квітковою веселкою, діти слухають розмову квітів між собою. В різні пори року обирають «королеву» квітів, доглядають за квітами, з деяких восени збирають насіння. Навіть, взимку малята не забувають про квіткову зупинку: турботливо угрібають сніг, щоб «майбутні королеви» не змерзли. 

 

 


«Грядки»

 

     Земля нагороджує працьовитих. Саме на цій зупинці діти мають можливість поглибити свої знання про умови, необхідні для вирощування сільськогосподарських рослин, закріпити поняття  «дикоросла рослина»,«культурна рослина »,бути безпосереднім учасником процесу зростання рослин. Адже насінника, що покладена у землю турботливими дитячими ручками обов’язково дасть добрий врожай. 


Зупинка «Птахи».

 

       Щодня чути веселий спів пташок на території садка. То веселе птаство радіє зустрічі з дітлахами. Зручні шпаківні, що розташовані на березах та липах, кожної весни заповнюються гамірними пташиними родинами. Взимку птахи не відлітають далеко від своїх годівничок, бо турботливі рученята щоранку несуть для пернатих друзів, насіння соняшнику, просо, зерно пшениці. Таким чином вихованці знайомляться з життям птахів та намагаються бути їм гарними друзями