Щеплення - єдиний Оберіг!

Згідно з наказом Міністерство охорони здоров’я України від 20.01.2016№ _05.02-13/1228 проводиться третій тур вакцинації проти поліомієліту.

Міністерство охорони здоров’я України за результатами робочої наради, що відбулася 15.01.2016 року з представниками МОЗ України, МОН України, Представництва Всесвітньої організації охорони здоров’я, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ та структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій, засідання Оперативного штабу з попередження поширення вакциноспоріднених штамів поліовірусів від 19.01.2016 року, щодо проведення вакцинації проти поліомієліту вакциною ОПВ в рамках третього раунду додаткової вакцинації ОПВ.

 

Водночас повідомляємо, що початок третього раунду додаткової вакцинації проти поліомієліту заплановано на 25 січня 2016 року.

 

 


Write a comment

Comments: 2
 • #1

  Ира (Thursday, 04 February 2016 09:11)

  Скажите пожалуйста, мой ребенок получил в первом туре прививку, во время проведения второго мы болели. В результате пропустили второй тур. Меня беспокоит не потеряет ли действия прививка первого тура?

 • #2

  Старша медична сестра закладу Ковбаса Діна Григорівна (Friday, 12 February 2016 12:32)

  Згідно з наказом Міністерство охорони здоров’я України за N 1237/26014 від 13.10.2014 "Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні", якщо пропущені терміни першого щеплення проти поліомієліту, то дітям до 6 років вакцинацію роблять двократно, з проміжком 30 діб. Дітям старше 6 років вакцину вводять одноразово. Якщо пропущено друге щеплення від поліомієліту, то вакцинацію знову не починають, а продовжують, незважаючи на збільшений інтервал. Діючий календар щеплень побудований з урахуванням застосування ОПВ (живої вакцини проти поліомієліту), але допустима заміна її на ИПВ (інактивовану вакцину, ефективнішу). Якщо пропущені трете або четверте щеплення проти поліомієліту, то тактика та ж, що і при пропуску другого щеплення. Важливо, щоб до досягнення 2-річного віку дитина була прищеплена 5 разів ОПВ або 4 рази ИПВ. При спільному застосуванні вакцин загальна кількість щеплень не має бути менше 4.
  При туровій вакцинації також продовжують вакцинний комплекс для підтвердження імунітету проти поліомієліту.