Медична служба


Щеплення дошкільників

 

    Міносвіти надало роз’яснення щодо обов’язковості прийому дітей до дошкільних навчальних закладів

         Міністерство освіти і науки звернуло увагу регіональних управлінь освіти на дотримання порядку прийому дітей до дитячих садків

Відповідно до освітнього законодавства, прийом дітей до дошкільних навчальних закладів проводиться за бажанням батьків, які мають право обирати дошкільний навчальний заклад.

    У відповідності до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою уряду №305, прийом дітей в дошкільний учбовий заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення та свідоцтва про народження. 

         У міністерстві підкреслили, що право на відмову від щеплень закріплене і в Положенні про організацію і проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 03.02.2006 р. №48.

 

      У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

    Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України №434 від 29.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного "Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу".

     В Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту зазначили, що відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечать діючому законодавству України.

          За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу.


Застуді - жодного шансу

     Однією з найпопулярніших заходів профілактики ГРЗ у дітей є загартування. Однак схему загартовування потрібно підбирати індивідуально, беручи до уваги стан здоров'я дитини, а також його підготовленість. Щоб загартовування принесло користь, дитина повинна відчувати позитивні емоції. Якщо він активно протестує, режим загартовування слід переглянути. Зрозуміло, дитина з великим інтересом ставитися до цієї процедури, якщо батьки самі дотримуються здорового способу життя і подають тим самим приклад малюкові.

 Велике значення для профілактики ГРЗ у дітей має підтримання оптимального температурного балансу в приміщенні, а також достатній рівень вологості. Батареї і різні обігрівальні прилади роблять повітря у квартирі надмірно сухим. Це, в свою чергу, провокує сухість слизової оболонки носоглотки, втрачає свою здатність затримувати патогенні мікроорганізми. Як наслідок, сухе повітря і підвищена температура знижують імунітет, а також несприятливо позначаються на стані хворих малюків. У період високої захворюваності слід частіше виконувати вологе прибирання, періодично відкривати вікна для провітрювання, підтримувати оптимальну температуру в межах 20-24°С. Пил в дитячій кімнаті – ідеальне середовище для розмноження патогенних бактерій. Запиленості сприяє велика кількість м'яких іграшок і килимів. Якщо їх в кімнаті малюка надлишок, краще прибрати основну частину подалі.

  Якщо ви турбуєтеся про те, як уберегти дитину від застуди в період епідемії, крім зволоження повітря у приміщенні, постарайтеся щодня проводити процедури по зволоженню носової порожнини з використанням морської солі або готових аптечних препаратів на її основена, приклад Аквамаріс, Квікс, Салін. Такі промивання сприяють усунення бактерій і вірусів та нормалізації функціонування слизової оболонки носа. У період, коли ризик захворіти особливо високий, рекомендується виконувати такі процедури двічі на день.

    Піклуючись про те, щоб дитина не захворіла, батьки купують в аптеці всілякими вітамінами. Однак набагато більше користі, ніж аптечні вітамінні препарати, принесе збалансоване харчування і вживання продуктів, багатих природними вітамінами. Бажано включати в раціон дитини овочі і фрукти, віддаючи перевагу плодам зелених і червоних відтінків - саме в них міститься більше всього вітаміну С. Частіше використовувати при приготуванні страв цибулю і часник, що містять природні фітонциди. Що стосується всіляких синтетичних барвників, підсилювачів смаку та інших ненатуральних інгредієнтів, доведено, що вони знижують імунітет при їх частому і надмірному вживанні.

  Не варто забувати про важливість підтримки гармонійного режиму дня. Дотримання звичного ритму чергування навчання, відпочинку, сну дозволяє організму витрачати менше енергії при переході від одного виду діяльності до іншого і швидше відновлювати сили. Завдяки цьому підвищується здатність організму протистояти стресу і атакам шкідливих бактерій і вірусів.